A mai naptól, február 5-ig van lehetőség szavazni a legjobb európai úti célokra. Magyarországot  Hévíz városa képviseli ezen a rangos megmérettetésen, melyen közönség szavazat dönt, hogy Európa húsz legkedveltebb városából, mi lehet a legjobb úti cél?

European Best Destination 2020 cím a tét, szavazni itt lehet.

A szavazás kapcsán Papp Gábor polgármestert is megkérdeztük mit gondol: “Önmagában a díjra történő jelölés is óriási elismerés a város és az itt élő lakosok számára. Nagy öröm számunkra, hogy az elmúlt években egyre több és nagyobb figyelem irányul városunk felé a nemzetközi turizmus piacáról. Fejlesztéseink, és előremutató városkoncepciónk mellett, a vállalkozásokban, szolgáltatóiparban és vendéglátóiparban is aktívan dolgozó hévízi lakosok sikeres és áldozatos munkájának is köszönhetjük az ilyen és ehhez hasonló sikereket. Mindenkit arra buzdítok szavazzon és nyerjük meg 2020-ban a legjobb európai úti cél díjat!”

De vegyük sorra, miért is lenne jó nekünk, hévízieknek, ha megnyernénk a versenyt?

  • a város meglévő hírnevén túl, nemzetközi presztízst és még nagyobb ismertséget hozna
  • lehetőség nyílna új célcsoportok idevonzására, új vendégkör megszerzésére, mely sokat lendíthetne az idegenforgalomból élők bevételein
  • az új vendégkör megjelenésével, megújult szolgáltatásokra és megújult rendezvényekre lenne igény, elősegítve a város minőségi fejlődését
  • tovább bővülhetnének a befektetői források, hiszen egy fejlődő városba szívesebben hoznak pénzt tőkeerős nagyvállalkozások is
  • a cím elnyerése nemcsak a városnak, hanem az egész Nyugat-Balatonnak és Magyarországnak elismerést jelentene, melyre legbüszkébbek a Hévízért dolgozók lehetnek, hiszen az Ő munkájuk eredménye már a megtisztelő jelölés is

A szavazás leadása után 2 fős hévízi wellness utazást is kisorsolnak a nyereményjátékra jelentkezők között.

Az idei év első két hete, a környéken élők példás összefogásáról tett tanúbizonyságot. Mi itt a szerkesztőségben bízunk abban, hogy meg tudjuk mutatni mennyire összetartunk, ha városunk fejlődéséről, nemzetközi ismertségéről és gazdasági, turisztikai lehetőségeinek bővítéséről van szó.